Su armatürlerinizi temizliği.

Kirlenmiş su armatürü yüzeylerini temizlemek için kroma zarar verici lavabo ve eviye temizliğinde kullandığınız temizleme tozlarını veya asit içeren diğer maddeleri asla kullanmayınız. Kromlu yüzeyleri sabunla veya alkolle ıslatılmış yumuşak bir bez ile temizleyiniz. Parlaklığını koruması için de 3–4 ayda bir gaz yağına batırılmış bezle ovalayınız.

Musluk suyunu en verimli kullanmanın sihirbazı: Perlatör

PerlatorAtalarımızın çamaşırlarını dere kenarında ıslatıp, taşlara veya kütüklere vura vura yıkadıklarını duymuşsunuzdur. Peki sabun veya deterjan olmadan yıkama olayı nasıl gerçekleşir? Aslında vurma sırasında çok basit bir fizik olayı gerçekleşir. Islak çamaşırdaki su zerrecikleri arasına sıkışan hava sayesinde mini mini baloncuklar yani köpükler oluşur. Bu baloncukların yüzey gerilimlerinden dolayı çamaşırdaki kir ve tozlar köpüklere yapışır ve su ile atılarak temizlik tamamlanmış olur. Köpürtülen su ışığı kırmasından dolayı beyaz renkte görünür. İşte bu sebepten musluğunuzdan akan su ne kadar beyaz ise yıkama gücü o kadar fazladır. Perlatör bu sebepten dolayı su tasarrufu sağlar. Musluğunuzda bu işlemi ucundaki perlatör denilen süzgeç görünümlü aparat yapar. Su iç tarafından akarken çevresindeki aralıktan çekilen hava ile karıştırılıp köpürtülür. Belli aralıklarla çıkartılıp temizlenmesinde fayda vardır.

Aç-Kapa bataryalarınızı kullanırken dikkat!

Aç-Kapa bataryalarınızı kullanırken dikkatAç- kapa su bataryaları gelişmiş kartuş teknolojisi sayesinde kullanım kolaylığı ve 10 yılı aşkın sorunsuz kullanım süresi getirmiştir. Bu süre bitmeden oluşan sorunların en önemlisi dikkatsiz kullanımdan dolayı oluşmaktadır. Genellikle banyo bataryalarında oluşan bu sorun banyo sırasında bataryanın aç-kapa koluna ayakla basmaktan meydana gelir. Aç-kapa kolunun kartuşa bağlantısı plastik bir parça ile sağlandığından, zorlama ile yorulan bu parça kısa zamanda kırılmaktadır. Bu sorun kartuşun değiştirilmesiyle giderilebilir. Daha uzun ömür için dış görünümün aldatıcı yapısına aldanarak bataryalarınızı hor kullanmayınız.

Whatsapp Ara Tıkla Ara